REIKI RYOHO DO

Kinų vaizdinių medicina, Qigong, bioenergetinis, SHIATSU masažas

Mokslinis pagrindimas

ŠIUOLAIKINĖ SVEIKATOS TEORIJA

1977 metais Amerikiečių psichiatras George Engel pristatė BIOPSICHOSOCIALINĘ medicinos paradigmą, kuri praplėtė ir patobulino įsisenėjusį biomedicininį požiūrį.

Daktaras moksliniuose darbuose teigė, jog ligai gydyti ir sveikatai pasiekti svarbūs ne tik laboratoriniai tyrimai, ar vaistų išrašymas. Jo nuomone vienodai svarbūs yra visi trys: BIOLOGINIAI, PSICHOLOGINIAI ir SOCIALINIAI ligos aspektai (biopsichosocialinis požiūris)

Savo tyrimų ir svarstymų dėka George Engel įrodė HOLISTINIO požiūrio į sveikatą svarbą, bei integravo PSICHIKOS ir KŪNO SĄVEIKOS tiesas vakarų medicinoje.

HOLISTINIS požiūris į sveikatą remiasi tuo, kad fizinė, psichikos ir dvasinė būklės yra susijusios tarpusavyje, tad pacientas – ne subjektas, kuriam sutriko vienas iš organų, bet žmogus – VISUMA, turintis problemų, kurias reikia spręsti atsižvelgiant į fizinius, psichikos bei socialinius aspektus.

Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) natūraliajai medicinai ir kitoms netradicinės medicinos praktikoms, įskaitant REIKI, apibūdinti siūlo vartoti sąvoką „papildomoji ir alternatyvioji medicina“, PAM (angl. complementary and alternative medicine, CAM).